Archeologia jest dziedziną rozległą, co nie zmienia faktu, że jest dziedziną pasjonującą. Reprezentanci tej części nauki potrafią latami głowić się nad konkretnym problemem. Posiadają własną wyrobioną opinie na dane tematy i gotowi są jej bronić za wszelką cenę. Ale istnieje też druga strona medalu, archeologowie niezależni podważający dotychczasowe, utrwalone przez naukowców przekonania. Jednym z nich jest
Erich von Danken.
Erich von Danken jest autorem wielu dzieł nawiązujących do Starożytności a nawet wcześniejszych okresów. Odwołując się do ludowych wierzeń, baśni, mitów i legend skłania czytelnika do refleksji nad wszechświatem. Stawia hipotezy, dokumentując je badaniami i znajomością źródeł, podając w wątpliwość dokonania oficjalnej archeologii. Jest propagatorem dyscypliny naukowej nazywającej się Paleo – Seti – dyscypliny badającej obecność przybyszów z obcych planet na Ziemi. Mogłoby to wydawać się niedorzeczne, jeśli pytania byłyby mniej rzeczowe. Bo jak wyjaśnić fakt, że egipski Sfinks wyciosany jest z jednego kamienia a na świątyniach w Indiach istnieją, też wyciosane z jednego kawałka granitu, rzeźby ważce osiemdziesiąt ton. Osiemdziesięciotonowe rzeźby wyciosane z jednego kamienia umiejscowione na prawie pionowej świątyni mierzącej siedemdziesiąt cztery metry. Taka świątynia znajduje się w Bryhadyświarze w Indiach.. Te i inne ciekawe, wręcz niewiarygodne fakty, możemy znaleźć w antologii pod redakcją Ericha von Danikena pt. „Poszukiwacze zaginionej wiedzy”. Publikacji wydanej nakładem wydawnictwa Amber.
Inna strona Archeologii
One thought on “Inna strona Archeologii”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Bardzo ciekawa nauka. Gdyby nie to nigdy nie dowiedzielibyśmy się tyle o naszej historii, ale niektórym się wydaje, że naukowcy wróżą historie z fusów.